Srpen 2011

Slepá vášeň

29. srpna 2011 v 12:11 | Petik |  Moje hodnocení

Slepá vášeň

Meg Cabot

Originální název: She Went All be Way
Nakladatel: BB/art
Počet stran: 286
Vydání v originále: 2002
Vydání u nás: 2011


Česká anotace:
Scénárisktka Lou Calabresseová se cestou na natáčení v aljašské divočině musí mačkat v helikoptéře s tím posledním, o koho by stála: je to Jack Townsend, sex symbol Hollywoodu, ale pro Lou jen nafoukaný sukničkář. Zrovna nedávno ho odkopla hrdinka posledního filmového hitu, která se vzápětí provdala za Louina dlouholetého přítele. Lou má pocit, že nic horšího ji už nemůže potkat.
Ovšem jen do chvíle, než se z pilota vyklube nájemný zabiják, který má miláčka Ameriky zastřelit, a jejich vrtulník havaruje uprostřed zasněžených lesů. V té nejhorší možné chvíli, kdy by měli myslet na záchranu, si pak Jack začne lámat hlavu, proč si nikdy nevšiml, jak je ta jedovatá scénáristka sexy.
A ona v něm pomalu přestává vidět jen náfuku a sukničkám.


Louin expřítel se oženil s bývalou přítelkyní Jacka Townsenda. Lou s Jackem se nemají zrovna moc v lásce, Lou je scénáristka, která pro Jacka vymýšlí ve filmech nepříjemné situace a Jack upravuje Louiny dialogy. I přes jejich vzájemnou averzi se spolu ocitnou v jedné helikoptéře, kde se Jacka pokusí zabít pilot. Nepodaří se mu to, ale vrtulník se s nimi zřítí v aljašské divočině.
Oba šťastnou náhodou přežijí bez zranění a chtějí u helikoptéry počkat na záchranáře. Někdo se objeví dřív, než by čekali, ale místo pomoci je chce zabít…


Slepá vášeň má všechno, co by měl správný román mít. Je to vtipné, akční a sexy. Meg Cabot opět nezklamala.


Hodnocení: 4/5

Měsíční píseň

28. srpna 2011 v 19:35 | Petik |  Moje hodnocení

Měsíční píseň

Patricia Briggs

Originální název: Moon Called
Série: série s Mercy Thompson
Díl: první
Nakladatel: FANTOM Print
Počet stran: 283
Vydání v originále: 2006
Vydání u nás: 2009


Česká anotace:
Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji.
Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou…

Mercy má za souseda vlkodlaka, v autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi…

Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu…Mercy pracuje jako automechanička, která má zvláštní schopnost, mění se v kojota. Do její dílny přijde mladý vlkodlak Mac a požádá ji o práci. Mercy zjistí, že má Mac zajímavou minulost. Seznámí ho se svým sousedem Adamem, alfou vlkodlačí smečky. Tu noc, kdy je seznámí najde Maca mrtvého u svých dveří, utíká se podívat za Adamem a toho najde polomrtvého a navíc Adamovu dceru Jesse někdo unesl. Vydá se za smečkou vlkodlaků u kterých vyrostla, protože si není jistá jestli do útoku není zapleten někdo z Adamovy smečky.

Měsíční píseň jsem četla v úmorném vedru u moře, tak pro mě popisovaná zima a sníh představovali něco nepředstavitelného, i když oboje dobře znám, tak ležení na pláži, když je okolo 40°C ve stínu, pobourává moji fantazii :D Ale když přehlédnu vadu, která není vada knížky, ale mě, tak ji musím hodnotit jako velice povedenou. Postavy byly zajímavé, vtipné a v rámci mezí realistické (myslím tím vlastnosti, ne nadpřirozené schopnosti). Děj byl akční, napínavý, zábavný a místy i romantický.
Líbilo se mi jak Briggs popsala život smečky a život postav ve zvířecím těle i jejich smýšlení. Možná se mi to líbilo hlavně proto, že miluju zvířata, hlavně psi a ti se vlkům docela podobají :D
Musím říct, že i u mě platí tato věta, která je napsaná na obálce: Je třeba přiznat, že Briggsová dokáže u čtenáře "vypěstovat" návyk na své knihy, takže i když je zápletka vyřešená, příběh uzavřený, tak stejně po dočtení knihy už netrpělivě očekává další.


Ukázka:
Už skoro dokončil proměnu, obličej měl úplně vlčí, ale ještě ho nepokryla srst. Znetvořené, vyzáblé ruce s palci nepřirozeně vzdálenými od ostatních prstů mu bezvládně ležely na asfaltu. Nehty mu zesílily a na koncích se začaly zužovat. Ale nehýbal se.
Třásla jsem se touhou vzít nohy na ramena, ale přinutila jsem se k němu přiblížit. Čekala jsem, že vyskočí a popadne mě jako v hororu, ale on tam jen ležel a páchl krví a adrenalinem.
Do dálky se za ním táhla dlouhá stružka, jako když autu z prasklé hadice vytéká nemrznoucí sěs, a leskla se ve světle pouličních lamp. Byla to krev.
Teprve v tu chvíli jsem si uvědomila, že neslyším tlukot jeho srdce ani šepot dechu.


Hodnocení: 5/5
Napořád

16. srpna 2011 v 15:50 | Petik |  Moje hodnocení

Napořád

Alyson Noël


Originální název: Evermore
Série: Nesmrtelní (The Immortals)
Díl: první
Nakladatel: Argo
Počet stran: 269
Vydání v originále: 2009
Vydání u nás: 2010

Česká anotace:
Šestnáctiletá Ever přišla při automobilové nehodě o celou rodinu a sama se dlouho pohybovala na prahu mezi životem a smrtí. Když procitla z kómatu, zjistila, že slyší myšlenky ostatních lidí a vidí jejich auru. Jenže Ever ze svého nově nabytého daru radost nemá. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku a ona se stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší. Všechno se však změní, když potká Damena. Okouzlující, pozorný a něžný kluk ji neobyčejně přitahuje, zároveň v ní ale vyvolává spoustu znepokojivých otázek. Její nadpřirozené schopnosti u něj totiž selhávají, nevidí jeho auru, jeho myšlenky a život zůstávají zahaleny tajemstvím. A navíc - kdykoli se jí Damen dotkne, její mysl se jakoby zázrakem zklidní, hluk v hlavě utichne. Čím víc se spolu sbližují, tim je Ever nejistější a zmatená. Trápí ji stále neodbytnější otázka, kdo vlastně Damen doopravdy je a proč se zajímá zrovna o ni…


Anotace stručně popisuje děj, takže to nebudu zbytečně opakovat a rovnou shrnu svůj názor na knihu.

Ze začátku mi příběh až moc připomínal Stmívání. Hlavní hrdinka umí číst myšlenky, do její školy přijde nový student, sedí vedle něho a jemu jedinému myšlenky číst nedokáže. Ale když přehlídnu tuto podobnost, tak už je to pak v pohodě. Od knížky bych toho ale zase tak moc neočekávala. Čte se moc dobře, příběh je taky docela zajímavý, ale mě osobně toho moc nepřinesla. Je to taková odpočinková kniha.

Moje hodnocení: 2/5Luxus

15. srpna 2011 v 12:49 | Petik |  Moje hodnocení

Luxus

Anna Godbersenová


Originální název: Luxus
Nakladatel: BB/art
Počet stran: 301
Vydání v originále: 2008
Vydání u nás: 2011

Česká anotace:
Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s uličnickým úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan roku 1899…
Manhattanské společenské scéně vládnou Elizabeth a Diana Hollandovy - nebo to alespoň tak vypadá. Když zjistí, že jejich postavení je velice vratké, náhle všichni představují hrozbu pro jejich šťastnou budoucnost.
Tento vzrušující výlet do věku nevinnosti, který se odehrává ve světě bohatství a klamu, má ovšem k nevinnosti nesmírně daleko.
Popis příběhu obsahuje spoilery:
Příběh začíná pohřbem Elizabeth Hollandové. Ale hned v následující kapitole pokračuje tím, co předcházelo její smrti a začne se odehrávat příběh "lepších lidí" z Manhattonu.
Elizabeth se vrátila do New Yorku z Francie a doma se dozvídá nemilé novinky. Její rodina je na mizině a je to ona co ji má zachránit, tím že se provdá. O ruku ji požádá Henry, který to ovšem také nedělá z lásky, ale má k tomu své důvody. Ale do Henryho je zamilovaná Elizabethina nejlepší kamarádka, Penelope, která si nechce jen tak nechat líbit, že jí Henryho vyfoukla Elizabeth. A aby toho nebylo málo Elizabeth je zamilovaná do sluhy Willa a Henry má románek s mladší sestrou jeho nastávající.
Ale jak to nakonec dopadne? Zemřela Elizabet tragickou nehodou? Spáchala sebevraždu? Pokusil se ji někdo zabít? Nebo pořád ještě žije, když se nenašlo její tělo?


Luxus zaujme už na první pohled. A to jeho moc pěknou obálkou. A zaujme, i když začneme knihu číst. Podle anotace jsem si myslela, že to nebude nic extra, ale kniha mě příjemně překvapila. A ráda bych si ji pořídila do své vlastní knihovničky (teď jsem ji měla půjčenou z knihovny). Příběh je zajímavý, poutavě napsaný. Dozvídáme se jaké to je být dívkou z lepší společnosti konce devatenáctého století. A i když na povrch to vypadá krásně, dívky nemusí nic dělat, jsou krásné, mají nádherné šaty a dvoří se jim bohatí a neodolatelní muži, musím konstatovat že být touto dívkou není sranda. Musí se chovat jen podle etikety, nesmí na veřejnosti projevit city, nesmí udělat nic co by poškodilo pověst rodiny a těch NESMÍ je opravdu hodně.
Další věc co musím pochválit jsou začátky kapitol. Vždycky je tam napsaný "sloupek" někdy o tom co má dělat dívka z vyšší společnosti, jindy odstavce z novin nebo třeba úryvky z deníků či dopisy.
Mě osobně Luxus připomíná něco mezi Gossip Girl a příběhu o Scarlet O´Harové Jih proti Severu.


Ukázka:
"Viděla jsi svého souseda Brodyho Fishe?" pokračovala Penelopa přes hluk. "Podle mě vypadá čím dál líp."
"Vypadá," souhlasila Elizabeth. "Nepřipadá ti,že mu zmohutněla ramena?"
"No, jednou, až budeš vdaná a znuděná k smrti, s ním třeba můžeš mít krátký románek."
Elizabeth si přitiskla ruce v rukavičkách na růžové tváře. Diana tuhle reakci - prudérní a šokovanou - od sestry samozřejmě čekala, ale bylo jí Elizabeth líto, že tak zrudla. Diana se natáhla a stiskla sestře ruku "Liz, všechny víme, jak moc a moc jsi mravná, a nemyslíme si o tobě nic špatného kvůli tomu, že si myslíš, že Brody Parker Fish má hezká ramena." Odmlčela se a přejela pohledem všechny muže, mladé a staré, v jejich oblecích šitých na míru, a napadlo ji, že žádný z nich nesahá mladíkovi, na kterého myslela, ani po kotníky. "Já si to myslím taky," podpořila ji.

Hodnocení: 4/5

ZÁŘÍ 2011

12. srpna 2011 v 11:28 | Petik |  Vyjde v ČR
ZÁŘÍ

2.9.2011
Křišťály moci - Věž zkázy
Michaela Burdová
Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar´doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti. Drak je ale otrokem zlé vůle a dobrovolně křišťál nevydá. Jak se s tím Neilin vypořádá? Ibraxirové pohltili Smaragditt a naděje na záchranu se rozplynula. Království lidí padne. Zabrání tomu někdo? A co když na někoho z hrdinů čeká smrt? Třetí díl navazuje na předchozí Křišťály moci - Hněv pána ohně a Křištály moci - Zrada temného elfa.14.9.2011
Jezdci časem
Alex Scarrow
Zahrávejte si s časem a známý svět… by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte.
Liam O'Connor měl zemřít v moři v roce 1912.
Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010.
Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026.
Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: "Podej mi ruku…"
Jenže Liam, Maddy a Sal nejsou zachráněni. Najala je organizace, o jejíž existenci nemá nikdo ponětí, s jediným cílem - aby opravovali narušenou historii. Protože cestování časem je možné a někteří lidé by se rádi vrátili v čase a měnili minulost.
Proto existují JEZDCI ČASEM, aby nás chránili. Aby zabránili cestovatelům v čase ve zničení světa…


19.9.2011
Prokletý maturiťák
Stephenie Meyer, Meg Cabot, Kim Harrison, Jaffe Michele, Lauren Myracle
Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka. Ono totiž nejde být hvězdou plesu, když má člověk vedle sebe toho největšího losera z celé školy!
Ne, na tak důležitou událost, jako je maturiťák, je nutné si obstarat přinejmenším slušný doprovod. Ten kluk nemusí být nutně nejkrásnější, ale měl by být aspoň zajímavý a zábavný. A pochopitelně se vám musí vyrovnat vlastnostmi a schopnostmi, abyste vytvořili správný pár - protože o to přece jde, že ano?
To poslední platí zejména pro případ, že máte nadpřirozené schopnosti jako Mary. Nebo když toužíte po někom, kdo vás pořád tak nějak přehlíží, a proto si musíte pomoci kouzly. Nikdo nechce dopadnout jako Madison, která zvolila špatně, zaplatila za to životem a teď se snaží uniknout temné magii svého tanečníka… Zkrátka a dobře, najít správného partnera je démonicky těžké, ale naprosto nezbytné, protože v opačném případě vás čeká… prokletý maturiťák!


19.9.2011
Chladná krev
Lisa Jackson
Na podlaze ponurého bytu v New Orleans leží zmasakrované tělo mrtvé ženy. Vrah si je jist, že žádný svědek neexistuje. Netuší ovšem, že každý jeho krok sledovala jistá žena, která v době činu snila hrůzný sen ve své posteli na opačném konci města.
O několik týdnů později probere Olivii Bechetovou další děsivá vize. Nyní už si je jistá, že její sny nejsou nahodilé a že městem obchází sériový vrah. Když se obrátí na policii, detektiv Rick Bentz jí nevěří - a jeho přezíravou skepsi nenahlodá ani nález druhé mrtvé ženy, jež byla zavražděna přesně tak, jak to viděla Olivie ve snu.
Zatímco New Orleans paralyzuje přízrak nelítostného zabijáka, Olivia se trápí Bentzovou nedůvěřivostí a tím, jak silně ji detektiv přitahuje. Netrvá dlouho a do jejích snů proniknou vize o další vraždě. O vraždě, která teprve má být spáchána. A tentokrát Olivia nespatří pouze tvář oběti, ale i tvář vraha… a obě tváře jsou jí známější, než by si sama přála…


21.9.2011
Intriky
Anna Godbersenová
Život v přepychu.
Pravá láska. Falešní přátelé. Skandální pomluvy. Vítejte zpátky na Manhattanu v roce 1899.
Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s uličnickým úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan roku 1899…
Jak kolují zvěsti o předčasné smrti nejzářivější newyorské hvězdy Elizabeth Hollandové, všechny oči se upírají na její nejbližší: na sestru Dianu, jedinou naději rodiny na záchranu; na Henryho Schoonmakera, živel, který Elizabeth nezkrotila; na Penelopu Hayesovou, jež se chystá přivlastnit si vše, co po její nejlepší přítelkyni zůstalo; dokonce i na Elizabethinu bývalou komornou Linu Broudovou, která pochopí, že i když jsou peníze a původ důležité, pomluvy mají mnohem větší váhu.
Nic není nebezpečnější než skandál… nebo cennější než tajemství.září 2011
Prokletý dům (Upíři z Morganville 1)
Rachel Caine
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...
září 2011
Jmenuju se Nikki (V kůži supermodelky 2)
Meg Cabot
NEMŮŽE ZA TO, ŽE JE KRÁSNÁ, ALE NEVZDÁVÁ SE! Newyorskou středoškolačku Em Wattsovou potkala tragédie s nečekanými následky: po probuzení z kómatu se ocitla "v kůži supermodelky", jak zní titul prvního svazku jejích příhod (vydal Knižní klub v roce 2009). Zásluhou špičkových neurochirurgů se její mozek ocitl v těle prominentní modelky Nikki Howardové, po níž Em automaticky získává nejen práci v topmodelingu, astronomické příjmy i nóbl apartmá, ale hlavně nové přátele ze světa showbyznysu a starosti, které po sobě zanechala její předchůdkyně v tomto těle. Dívka snažící se vyrovnat se ztrátou svého starého já i s odloučením od spolužáka Christophera, do něhož je beznadějně zamilovaná, se však na Nikkiných jehlových podpatcích stále více zaplétá do pavučiny lží, kterou kolem ní spřádá její zaměstnavatel, mamutí společnost Stark. Zlověstná korporace má prsty všude - vládne nejen americkému obchodu, ale i módnímu, hudebnímu a počítačovému průmyslu - a svou hvězdu sleduje za pomoci špionážních štěnic. Energická Em v těle Nikki je však odhodlána se nedat navzdory šatům od Dolce & Gabbany a díky ironickému nadhledu hrdinek věhlasné americké autorky dívčích románů baví čtenářky po celém světě.


září 2011
Speciálové (Oškliví 3)
Scott Westerfeld
Třetí kniha série Oškliví.
Speciální případy - z těchto dvou slov běhá Tally mráz po zádech ještě dnes, kdy už není vzpurnou ošklivou. Speciálové byli vždy jen tajemnou a zlověstnou šeptandou. Krásní, silní a závratně rychlí. Mohli jste prožít celý život, aniž byste je potkali. A teď je Tally jednou z nich: bojovníkem, stvořeným k udržování pořádku v dokonalé a krásné budoucnosti.
Síla, rychlost a jasná ostrost vědomí jsou tím nejlepším, co Tally dosud zažila. Kdesi hluboko v nitru však stále doutná vzpomínka na něco jiného. Je snadné ji potlačovat dokud Tally nedostane šanci zlikvidovat vzbouřence z Nového Kouře jednou provždy. Ocitne se před poslední, rozhodující volbou: má naslouchat nejasné vzpomínce, nebo splnit úkol, pro který byla naprogramována?září 2011
Smečka 2: Vzpoura
Andrea R. Cremerová
Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena, mladíka, který jí byl už dávno předurčen jako životní druh. Poté co se do úkrytu Hledačů dostane Callin bratr Ansel, její nejhorší obavy se potvrdí… Cítí, že svůj útěk a jeho následky může odčinit jen tehdy, když se vydá zpět do Vailu a mladé vlky osvobodí. Naštěstí Hledače, kteří se jí ujali, nemusí nijak zvlášť přesvědčovat. Záchranná výprava začíná… Druhý díl celosvětově úspěšné akční, romantické fantasy trilogie Smečka.Město z kostí

9. srpna 2011 v 12:27 | Petik |  Moje hodnocení

Město z kostí

Cassanda Clare
Originální název: City of Bones
Trilogie: Nástroje smrti (Moral Instruments)
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stran: 416
Vydání v originále: 2007
Vydání u nás: 2009

Česká anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen taky zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s "lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i lovci stínů…

Vzhledem k tomu, že anotace celkem dobře popisuje knihu bez spoilerů, tak k ní nemám co psát, takže se rovnou pouštím na svůj názor plný spoilerů.

Město z kostí je kniha, kterou jsem četla a po dlouhé době se tam démoni, upíři, vlkodlaci vyskytují jako záporné postavy. To je celkem změna a má to něco do sebe. Za hrdiny tam ale zase nejsou obyčejní lidé, ale lovci stínů. A lovkyní stínů je i Clare, akorát ta není cvičený lovec stínů. Každopádně je to pokrok, protože u většiny knih jsou hrdinové se superschopnostmi muži, ženy samozřejmě taky, ale ne jako hlavní hrdinky knihy. Samozřejmě najdou se i výjimky, ale není to moc častý jev a to mě docela mrzí.

Hodnocení: 5/5


J. R. Ward (Jessica Bird)

5. srpna 2011 v 10:31 | Petik |  Autoři

J. R. Ward (Jessica Bird)


Jessica Bird, která píše pod pseudonymem J. R. Ward je oblíbenou autorkou erotických paranormálních romancí, které se umisťují mezi bestsellery v New York Times a USA Today.
Narodila se v roce 1969 v Massachusetts. Psaní bylo jejím koníčkem již v dětství, nejprve si zapisovala svoje myšlenky do deníčku, později psala krátké příběhy. A ještě před nástupem na univerzitu publikovala svoji první knihu.
Jessica vystudovala historii a historii umění se zaměřením na středověk na Smith College. Poté studovala práva na Albany Law School. Po škole pracovala jako administrativní pracovnice ve zdravotnictví v Bostonu.
V roce 2001 se vdala za Johna Nevillea Blakemorea, který ji podpořil v publikaci jejích rukopisů. V roce 2002 si Jessica našla agenta a její první romance ze současnosti Leaping Hearts byla vydána. Svoje romány vydává pod jménem Jessica Bird, teprve až začne psát paranormální romance začne knihy vydávat pod pseudonymem J. R. Ward.
Za novelu From the First obdržela cenu RITA kategorii nejlepší krátká romance ze současnosti a za román Probuzený milenec (Lover Awakened) obdržela cenu Romantic Times .


U nás vyšly a vycházejí její romány z řady Bratrstvo černé dýky:

Milenec z temnot (Wrath a Beth)
Milenec z věčnosti (Rhage a Mary)
Probuzený milenec (Zsadist a Bella)
Nalezený milenec (Butch a Marissa)
Nespoutaný milenec (Vishous a Jane)
Vyvolený milenec (Phury a Cormia)
Pomstěný milenec (Rehvenge a Ehlena) - srpen 2011
Milenec jen můj (John Matthew a Xhex) - říjen 2011
Milenka pout zbavená (Manuel Manello a Payne - dvojče Vishouse) - listopad 2011


The Nine Lives of Chloe King

5. srpna 2011 v 9:35 | Petik |  Sleduji a doporučuji

The Nine Lives of Chloe King

Žánr:Akční / Dobrodružný / Krimi / Sci-Fi
Stanice: ABC Family
Režie: Wendey Stanzler
Hrají: Skyler Samuels, Benjamin Stone, Alyssa Diaz, Grace Phipps, Ki Hong Lee, Grey Damon , Amy Pietz


S Chloe se od jejích šestnáctých narozenin začínají dít divné věci, umí skvěle držet rovnováhu, míčem se do koše trefí přes celou místnost a kaskadérské kousky jsou pro ni hračka. Chloe totiž není člověk, ale je Mai, potomek starodávné a posvátné rasy. Mai mají něco jako "superschopnosti" k těm o kterých jsem se již zmínila, můžu přidat vynikající sluch, noční vidění a "vystrkovací" nehty jako má kočka. Bohužel jako Mai nemůže mít intimní vztah s člověkem. A aby toho nebylo málo Chloe není jen obyčejný Mai, ale je jejich Sjednotitelka. Jako jediný Mai má devět životů a spousta lidí se ji o ně snaží připravit…Mě osobně The Nine Lives of Chloe King oslovilo. Baví mě to a každou středu hned jak vyjdou titulky si nový díl stahuju. Ale pokud jste příznivci seriálu s nějakou hlubokou myšlenkou, tak to není nic pro vás. Já si jak u čtení tak u televize docela ráda odpočinu a tak mě to baví. Trochu mi to připomíná Buffy přemožitelku upírů. Ale Chloeny akční scény jsou docela přitažený za vlasy, někdo se ji snaží zabít a ona místo aby bojovala a snažila se zachránit, tak u toho ještě vykecává. Takže pokud zrovna nemáte co dělat, tak můžete zkusit tento seriál z dílny ABC family.