Město z kostí

9. srpna 2011 v 12:27 | Petik |  Moje hodnocení

Město z kostí

Cassanda Clare
Originální název: City of Bones
Trilogie: Nástroje smrti (Moral Instruments)
Nakladatel: Mladá fronta
Počet stran: 416
Vydání v originále: 2007
Vydání u nás: 2009

Česká anotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen taky zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s "lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i lovci stínů…

Vzhledem k tomu, že anotace celkem dobře popisuje knihu bez spoilerů, tak k ní nemám co psát, takže se rovnou pouštím na svůj názor plný spoilerů.

Město z kostí je kniha, kterou jsem četla a po dlouhé době se tam démoni, upíři, vlkodlaci vyskytují jako záporné postavy. To je celkem změna a má to něco do sebe. Za hrdiny tam ale zase nejsou obyčejní lidé, ale lovci stínů. A lovkyní stínů je i Clare, akorát ta není cvičený lovec stínů. Každopádně je to pokrok, protože u většiny knih jsou hrdinové se superschopnostmi muži, ženy samozřejmě taky, ale ne jako hlavní hrdinky knihy. Samozřejmě najdou se i výjimky, ale není to moc častý jev a to mě docela mrzí.

Hodnocení: 5/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama