Listopad 2011

HUNGER GAMES: Aréna smrti

26. listopadu 2011 v 9:57 | Petik |  Moje hodnocení

HUNGER GAMES - ARÉNA SMRTI

Suzanne Collinsová


Originální název: The Hunger Games
Série: HUNGER GAMES
Díl: první
Nakladatel: Fragment
Počet stran: 328
Vydání v originále: 2008
Vydání u nás: 2010


Před lety proběhla válka mezi Kapitolem a vzbouřenci. Kapitol zničil Třináctý kraj a zbylých dvanáct krajů si podřídil. Jako připomínka neúspěšné vzpoury vznikly Hladové hry. Hry, které svou krutostí zabraňují dalšímu vzbouření. Z každého kraje se vylosuje jeden chlapec a jedna dívka, celkem tedy dvacetčtyři splátců, kteří v aréně bojují o svůj život. Protože pouze jeden z nich přežije.
Katniss, dívka z Dvanáctého kraje, od smrti svého otce chrání svoji mladší sestru Prim a když dvanáctiletou Prim vylosují, jako splátce přihlásí se dobrovolně místo ní.Když jsem poprvé četla anotaci na Hunger games vůbec mě to nezaujalo. Říkala jsem si co je na tom, když se parta teenagerů bude snažit zabít? Ale kniha měla samý skvělý hodnocení a pak jsem na ni narazila v knihovně a řekla jsem si, že to zkusím.
A musím říct, že mě tak příjemně jako Hunger games dlouho žádná knížka nepřekvapila.
V první řadě musím říct, že arénu, ve které mají bojovat, jsem si představovala jako arény typu na býčí zápasy. Prostě je vypustí stylem: Pozabíjejte se tady. Ale aréna byla propracovaná. Prostě se ocitli v divočině, kde můžou každou minutou zemřít. A nebezpečí nehrozí jen od dalších splátců, ale taky jim hrozí smrt hladem, žízní nebo od divokých zvířat.
Přišlo mi hodně drsný, jak byly Hladové hry pojaty. Prostě jako reality show. Na začátku všechny představili v nádherných róbách, sháněli se sponzoři, uzavírali se sázky na to, kdo zemře a kdo přežije. Splátce pro ně nebyli lidé, kteří mají své životy, svoje sny, brali je jen jako kusy masa, které pro ně sloužily jako výhružka, zábava i výdělek. Nezajímalo je, že dvacetičtyřem rodinám to změní život, že dvacetičtyřem rodinám vezmou děti, sourozence, vnuky, neteře. Navíc si nevybírali dospělé lidi, kteří by se s touto situací dokázali lépe vypořádat, ale děti od 12 do 18 let. A když už jsem u těch čísel, tento ročník Hladových her byl 74., to znamená, že za ty roky zemřelo nejméně 1702 lidí.
Další věc co musím pochválit je, že vás pořád něco nutí číst dál. Tento týden mi Hunger Games naprosto nabouralo soustředění, ale stojí to za to.


Hodnocení: 5/5


LISTOPAD 2011

18. listopadu 2011 v 14:38 | Petik |  Vyjde v ČR

LISTOPAD

2. 11. 2011
To je ona: Nezapomenutelná
Cecily von Ziegesarová
Každá dívka o tom sní. Některé se takové narodí. Jak daleko je jedna z nás ochotna zajít, aby se o ní říkalo… TO JE ONA?
Mít spolubydlící na elitní internátní škole Waverly Academy obvykle znamená bavit se každý večer a vlastnit dvojnásobné množství oblečení. Jenže Callie Vernonová holčičí povídání před spaním nevyhledává a o kašmírové svetříky se dělit nechce. Určitě ne s mladší, růžolící Jenny Humphreyovou. Když se Jenny povede přebrat Callie dlouholetého přítele Easyho Walshe, nemá Callie špatné svědomí ani z jednoho polibku, který si s ním od té doby vyměnila. Dobře, trochu ji to možná hryže, ale rozhodně ne tolik, aby si tu pusu neužila. Teď jen zbývá, aby Easy přestal nesmyslně váhat a konečně poslal Jenny k šípku!
Zatímco se tyhle dvě dělí o kluka, ostatní obyvatelky Dumbartonu se dělí o své starosti a pocity. Pro ty účely mají nový klub jménem Dívčí svět. Holky tmelí dívčí kolektiv, každá se svěřuje s nejtajnějšími příběhy a odpouští si dávná příkoří. Jakkoli to vypadá senzačně a všechno funguje, pořád existují témata, která nikdo neotevírá - například která z nich chodívá po setmění ven - a s kým.
Je jenom otázkou času, za jak dlouho ta ohromná dívčí síla vybuchne a přemění se v ohlušující dívčí válku. Boje budou dobře slyšet až za dumbartonské zdi porostlé břečťanem - o vítězce se totiž bude říkat, to je ona.


3. 11. 2011
Prokletý dům
Rachel Caine
Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví...

Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...


9. 11. 2011
Škola černé magie
Anthoy Horowitz

Kniha první (Groosham Grange)
Dvanáctiletý David Eliot, sedmý syn sedmého syna, je problémový žák a s rodiči příliš nevychází. Když ho vyhodí ze školy, dostane poslední šanci - záhadnou školu Groosham Grange na jinak pustém ostrůvku u pobřeží. David se skamarádí s Jill a Jeffreym a všichni tři záhy zjistí, že je na škole něco divného. A jak by ne, když je učí mj. upír, vlkodlak a duch. A také jejich spolužáci jsou zvláštní… David však přes počáteční šok zjistí, že to s ním profesorský sbor myslí dobře a chce jen probudit jeho dřímající schopnosti. A nakonec se rozhodne tam i s kamarády zůstat. Kdo by také odolal!

Kniha druhá (Return to Groosham Grange)
David a Jill jsou ve škole spokojení a úspěšní. Leč do čarodějnické instituce se začnou vkrádat stíny. Objeví se nový student Vincent a začne Davida zastiňovat. Jejich rivalita vyvrcholí na sportovních hrách, kdy David získá podvodem vítězství. Jenže Davidův náskok v bodovací soutěži o nejlepšího žáka se začne sérií záhadných nepříjemností ztrácet, až ho nakonec Vincent předstihne a získá trofej - Prokletý grál. Jenže vše je jinak, grál má moc školu zničit a za vším stojí agenti cí
rkve, jeden z nich je i v profesorském sboru. A o osudu Groosham Grange má rozhodnout právě David…15.11.2011
Splynutí
Maggie Stiefvaterová
Závěrečný díl romantické fantasy trilogie. V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. Ve Splynutí je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží, je stále obtížnější neztratit lásku.
28.11.2011
Pokrevní pouta
Richelle Mead
Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…29. 11. 2011
Ticho (3. díl k Zavrženému)
Becca Fitzpatrick
Nedorozumění mezi Patchem a Norou je zažehnáno. Společně překonali tajemství svázaná s Patchovou temnou minulostí, smířili dva dosud nesmiřitelné světy a čelili bolestným zkouškám víry a naděje, to vše pro lásku, která má sílu překonat hranice mezi nebem a zemí. Patch a Nora, vyzbrojeni pouze svou bezpodmínečnou důvěrou v toho druhého, se vrhají do zoufalého boje a pokoušejí se zastavit zločince, který má moc navždy zničit vše, o co se snažili, dokonce i jejich vzájemnou lásku.
Upíří deníky - Osvobození
L. J. Smith
Největší obrázek výrobku Upíří deníky – Osvobození
Elena společně s Damon
em, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život...


Křídla 1.díl
Aprilynne Pikeová


Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, př
íběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt…
Pro čtenáře od 13 let


Paranormálové 1 - Zlodějka duší
Kiersten Whiteová
Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život… Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor. Je určen pro čtenáře od 13 let.

Pijou mi krev aneb upírkou na vlastní nebezpečí

17. listopadu 2011 v 14:31 | Petik |  Moje hodnocení

Pijou mi krev aneb upírkou na vlastní nebezpečí

Kimberly Pauley


Originální název: SUCKS TO BE ME
Série: Pravdivá zpověď Miny Smithové, mladé upírky
Díl: první
Nakladatel: Alpress, s. r. o.
Počet stran: 216
Vydání v originále: 2008
Vydání u nás: 2010

Mina je obyčejný teenager, teda téměř obyčejný. Její rodiče a strýc jsou upíři. Mina vyrůstala jako člověk s upírskými rodiči a nikdo o tom neměl ani ponětí. Do doby než se Rada upírů dozvěděla o její existenci.
O utajení upírů jsou přísná pravidla, které rodiče Miny porušili. Mina proto musí chodit na "hodiny upírství" a má měsíc na to rozhodnout se jestli bude člověkem nebo upírem ...

Pijou mi krev pro mě byla oddechová kniha v rušném týdnu plném učení. A musím říct, že mi opravdu dodala nějaký ten relax. Byla vtipná, kolikrát jsem se u ní hlasitě smála. Stačilo si jen přečíst MÝTUS VS SKUTEČNOST na začátku každé kapitoly. Musím říct, že je to moc dobrý nápad, zvlášť v dnešní době plné upírských knížek, ve kterých mají upíři jiné vlastnosti a schopnosti.
Líbila se mi i postava Miny, konečně nějaká ženská nadpřirozená bytost :D Správná byla i gothička Serena, kamarádka Miny. A v neposlední řadě George, který se s minou seznámil na "hodinách upírství". Když už jsem u George, nechápu jak překladatel mohl špatně skloňovat jméno George, myslela jsem, že to ani nejde, ale jde :D
I když se mi knížka líbila, dávám jí 3/5, protože ve mě nezanechala žádný dojem po dočtení.

Hodnocení: 3/5