Srpen 2012

Dance Academy

31. srpna 2012 v 19:32 | Petik |  Sleduji a doporučuji

Dance AcademyŽánr: Drama
Stanice: ABC 1
Hrají: Xenia Goodwin, Alicia Banit, Tom Green, Jordan Rodrigues,Tim Pocock, Dena Kaplan, Tara Morice
Počet epizod: 2. série (52 epizod)

Dance Academy je jak už z názvu vyplívá o studentech taneční akademie v Sydney. Seriál začíná u samého začátku studia - a to konkurzem.
Jak plyne děj, tak můžeme vydět, jaký je život budoucích tanečníků a to jak z hlediska tance tak i jejich osobních životů. K ději bych toho ani víc neříkala, však uvidíte sami, pokud to zkusíte.

Tentokrát přináším seriál z trochu jiného soudku a to hlavně kvůli zemi původu. Není to americký seriál, ale australský, takže tu máme možnost porovnat přízvuky a řeknu vám rozdíl tam je opravdu velký.
Další odlišnost je i u délky jednotlivých epizod. Nemají okolo 40 minut, ale jenom okolo 20 minut. Je to taková oddechovna na "půl hoďky".
Já osobně mám Dance Academy ráda, už proto, že je to opravdu něco trochu jiného ve velkém množství seriálů. Jak zemí původu, tak prostředím.
Bylo nebylo (2)

30. srpna 2012 v 9:05 | Petik |  Bylo nebylo
Bylo nebylo je čtvrteční meme, které pořádá Kath.
Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou právě čtete.

Název: Počátek
Série: Upíří polibky (1)
Autor: Ellen Schreiber
Nakladatelství: Zoner Press
Anotace:
Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností? Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké - nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka. K Raveninu velkému překvapení a vzrušení se jednoho dne nastěhuje do starého sídla nová rodina, Sterlingovi. Vypadají poněkud zvláštně a brzy začnou kolovat zvěsti, že Sterlingovi jsou upíři. Zda je tomu skutečně tak, se rozhodne nadšená Raven zjistit. Seznámí se s mladým a okouzlujícím Alexandrem Sterlingem... a přeskočí mezi nimi jiskra. Je však Alexander skutečně upír? A pokud ano, bude schopen Raven proměnit? Autorka románu Ellen Schreiber mistrně spojila romantiku s humorem a vytvořila tak příběh, který si získá srdce každé dospívající dívky. Podle její předlohy také vznikla úspěšná trilogie Upíří polibky: Pokrevní příbuzní, kterou si zamilovali mnozí příznivci mangy i upírů.


Poprvé se mi to stalo, když mi bylo pět.

Waiting on Wednesday (1)

29. srpna 2012 v 12:19 | Petik |  Waiting on Wednesday
Waiting on Wednesday je středeční meme pořádané Breaking the Spine.
Cílem je vybrat si knihu, kterou si chcete přečíst.

Název: Marley a já
Autor: John Grogan
Nakladatelství: Ikar

Anotace:
Co to je za rodinu bez věrného, dobře vychovaného klidného psa? Labrador Marley má však k takovému psímu hrdinovi daleko. Když si ho John s Jenny přivedou domů, nestačí se divit. Kde je ten mírný, inteligentní a přizpůsobivý pejsek, kterého slibovaly kynologické příručky? Už první jízda autem se promění v malé dobrodružství a překvapení pokračují: Kdo to roztahal po bytě celou roli toaletního papíru? Kam se poděly ubrousky, papírové kapesníky, účtenky, korkové zátky, svorky na papír a šachové figurky? Proč má židle najednou jen tři nohy? Marley kosí ocasem sklenice a zarámované fotografie, ohryzává nábytek, vyhrabává květiny na zahradě, leze do odpadkového koše, skáče na lidi a loudí u stolu, hraje si na potápěče v misce s vodou, škrtí se na vodítku, čmuchá, funí, slintá a očurává kdeco a kdekoho. A navíc roste jako z vody. Přesto na něj John s Jenny nedají dopustit a s velkou láskou i pochopením líčí Marleyho veselé kousky i dojemné chvíle z jeho stáří a nemoci. Život s "nejhorším psem na světě" totiž není žádná nuda.

Na Marleyho se fakt těším. To bude knížka přímo pro mě. Doma máme dva psi, shodou okolností taky retrivery (flat retrievery), tak si to budu umět opravdu živě představit :D A už se vidím jak se u toho budu mlátit smíchy a na konci hystericky brečet. Nic mě nerozhodí v knížkách a filmech tak moc, jako když umírají zvířátka.

Posuď knihu podle obalu (1)

26. srpna 2012 v 10:27 | Petik |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Tak padne náš svět
Autor: Megan Crewe
Nakladatelství: Egmont

Anotace:
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.

Musím říct, že tato obálka se mi fakt moc líbí. Je to jednoduché a přesto to má nápad. Dobře by vypadalo, i kdyby ty písmena byly jen černé, ale to jak je do nich začleněn obrázek je fakt super nápad. Výrazná barva obálky taky neublíži, ale právě naopak. Je to dobrý marketingový trik, protože v knihkupectví určitě nezůstane bez povšimnutí.
Musím říct, že naše česká obálka se mi líbí dokonce víc než obálka originálu. Jsou sice prakticky stejné, ale na tom nápisu v češtině to podle mě prostě vypadá líp.
Make It Or Break It

25. srpna 2012 v 13:22 | Petik |  Sleduji a doporučuji

Make It or Break It


Žánr: Drama/Sportovní
Stanice: ABC Family
Hrají: Chelsea Hobbs, Cassie Scerbo, Josie Loren, Ayla Kell, Neil Jackson,
Počet epizod: 3. série (48 epizod)
Stav: seriál dokončen


Make It Or Break It je o čtyřech mladých gymnastkách, jejichž snem je vyhrát olympiádu v Londýně 2012.
Seriál vypráví o jejich životech v tělocvičně i mimo ni. O tom kolik úsilí jim bere jejich sen a o všech, kdo jsou na cestě za jejich sny s nimi.
Mě se Make It Or Break It opravdu hodně líbil. Je to seriál s trošku jiného soudku a vůbec mu to neuškodilo. Zavádí nás do světa vrcholového sportu a k věcem co s nimi souvisí.
Líbilo se mi jak každá s hlavních postav byla úplně jiná a jak v průběhu seriálu holky dospívají. Další věc, která je opravdu super je, že to není jen o výhrách, ale i prohrách. Nikdy nevíte kdo vyhraje nebo jestli se někdo zraní. Abych to shrunula. Pro mě je Make It Or Break It jeden z nejoblíbenějších seriálů a určitě se na něho někdy podívám znovu.

Má noc je tvůj den

25. srpna 2012 v 11:57 | Petik |  Moje hodnocení

Má noc je tvůj den

Melanie Rose

Originální název: Life as I Know It
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 336
Vydání v originále: 2010
Vydání u nás: 2011

ANOTACE:
Jessiku Taylorovou zasáhne blesk. Když se pak ale v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren Richardsonová, matka čtyř dětí. Lékaři její protesty přičtou ztrátě paměti a Jessice nezbývá než odjet s manželem (kterého ovšem nikdy neviděla).

To horší má ale teprve přijít. Zatímco jako Lauren spí, jako Jessica vede dál svůj život svobodné slečny. A kdykoli usne jako Jessica, probudí se coby uhoněná matka s horou problémů. Jedním z nich je maličký Teddy s mozkovou dysfunkcí, pak manžel Grant, který nejspíš něco tají, umíněný mladý muž, který byl zřejmě jejím milencem… Je toho zkrátka dost a jedna duše ve dvou tělech má co dělat, aby to všechno zvládla. S láskou jde ale všechno. Dokonce i nemožné.CO NA TO ŘÍKÁM:
Tuto knížku jsem začala číst aniž bych věděla o čem je. Někdy před časem mě zaujala, tak jsem si ji dala do čtečky. Ale od té doby jsem zapomněla co se psalo v anotaci, tak jsem si ji ke čtení vlastně vybrala jenom podle názvu, který mě zaujal. A stejně jako název mě zaujala celá kniha. Nepatří mezi fantasy knížky, řekla bych že je to spíš román se špetkou nadpřirozena. Je to psané takovým tím čtivým jazykem, takže se velice dobře čte. Ale co bych vytkla, jsou moc dlouhé kapitoly. Šly by rozdělit třeba na půl a hned by se to četlo ještě líp.
Příběh je taky hodně zajímavý a já jsem až do konce netušila, jak vyústí. Nějak jsem si nedokázala představit, jak může celé zápletka knihy skončit. Neviděla jsem řešení. O to víc mě překvapil konec, který by podle mě mohl být, ale trochu rozvedený, je to v něm docela uspěchané.

HODNOCENÍ:
4/5

Ebook mám, pokud má někdo zájem, ať napíše do zpráv autorovy, jméno knihy a e:mail, kam to mám poslat.

On My Wishlist (1)

25. srpna 2012 v 11:38 | Petik |  On My Wishlist

On My Wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City.
Cílem je ukázat pár knih, které si chceme pořídit. Mohou být vydané dávno, nově nebo ty co se teprve chystají.

První knížka, kterou prostě musím mít, je Zlatá lilie od Richelle Mead. Doslova už odpočítávám dny, kdy u nás vyjde a já se budu moct pustit do pokračování příběhu. Pokrevní pouta se mi líbí snad dokonce i víc než Vampýrská akademie. Sydney je realističtější hrdinka než Rose. A podle mě je i v této sérii více prostoru pro vývoj postav.


Bylo nebylo (1)

23. srpna 2012 v 9:57 | Petik |  Bylo nebylo
Bylo nebylo je čtvrteční meme, které pořádá Kath.
Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou právě čtete.


Název: Má noc je tvůj den
Autor: Melanie Rose
Nakladatelství: MetaforaFrankie mě v Downs radostně táhla prašným parkovištěm na zastřižený trávník, kde jsem se zastavila, abych se nadýchala podzimního vzduchu, nakonec vděčná, že jsem venku: pryč od výfukového zápachu blízké silnice a stísněnosti mého malého bytu.

Jane by Design

22. srpna 2012 v 16:56 | Petik |  Sleduji a doporučuji

Jane by Design

Žánr: Komedie/Drama
Stanice: ABC Family
Hrají: Erica Dasher, Nick Roux, Rowly Dennis, India de Beaufort, Andie MacDowell, Matthew Atkinson
Počet epizod: 18 epizod (seriál zrušen)


Jane bydlí jen se svým bratrem a studuje na střední škole. Jelikož její bratr Ben je zrovna bez práce rozhodne se pomoct rodinnému rozpočtu. A jelikož miluje módu bude se ucházet o místo praktikantky v jedné módní společnosti. Ale na pracovním pohovoru si ji spletou se zájemkyní o místo asistentky a ona to místo dostane. Tím začne její tajný dvojí život jeden ve škole a druhý v práci.
Já osobně jsem Jane by Design měla fakt ráda a mrzí mě, že ABC family už nebude natáčet další díly. Byl to takový příjemný oddechový seriál, u kterého jsem se opravdu nasmála. I když už skončil, tak vám, kdo se zrovna nemáte na co koukat, doporučuju toto. Sice to nemá žádnou hlubokou myšlenku a pro intelektuály to opravdu není. Ale pro zábavu mi to přijde ideální. A navíc pro vás co máte rádi módu, je tam na co se koukat, během seriálu uvidíte spousty krásného oblečení.


Krásné zlo

22. srpna 2012 v 15:45 | Petik |  Moje hodnocení

Krásné zlo

Rebecca JamesOriginální název: Beautiful Malice
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 296
Vydání v originále: 2010
Vydání u nás: 2010


ANOTACE:
Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří. Jenže pak se objeví Alice - krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná.

CO NA TO ŘÍKÁM:
Abych byla upřímná, Krásné zlo se mi hodnotí docela těžko. Protože moc nezapadá mezi ostatní knížky. Když se podívám na děj, tak do půlky se pořádně nic neděje. Ale na druhou stranu má úžasně propracované postavy.
To jak se Katherine vyrovnává se smrtí Rachel působí, tak realisticky. Nebo Alice, takovou psychopatku jsem dlouho nezažila, úplně z ní běhal mráz po zádech.
Co děj trochu okořenilo byly tři časové linie ve kterých se odehrává celý příběh.
První je minulost, ktrá nám říká co se stalo s Rachel. Druhá je vlastně hlavní linie příběhu. A tu třetí bych nazvala "o pár let později".
Díky tomuto zpracování knihy si můžete dělat vlastní teorie o tom co se vlastně stalo. A téměř do úplného konce si nebudete jistí jestli zrovna ta vaše teorie je ta správná.

Hodnocení:
3,5/5

Ebook mám, pokud má někdo zájem, ať napíše do zpráv autorovy, jméno knihy a e:mail, kam to mám poslat.