Září 2012

Posuď knihu podle obalu (4)

30. září 2012 v 9:50 | Petik |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.


Název: Les rukou a zubů
Autor: Carrie Ryan
Nakladatelství: Mladá fronta

Anotace: Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a je
ho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.


Obálka této knihy se mi moc líbí. Má v sobě něco co přitáhne mou pozornost. A to je velice dobrá vlastnost, protože je to ten typ, který mě v polici plné jiných knih zaujme a já si knížku musím vzít do ruky a přečíst si anotaci.
Proto bych i lépe hodnotila českou obálku, než-li originální. Ta mě k ničemu takovému nevede. Dívka na originální obálce vypadá smutně a zamyšleně narozdíl od dívky, která je na české obálce a vypadá divoce a tajemně.

On My Wishlist (6)

29. září 2012 v 11:11 | Petik |  On My Wishlist
On My Wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City.
Cílem je ukázat pár knih, které si chceme pořídit. Mohou být vydané dávno, nově nebo ty co se teprve chystají.
Hra lží je další knížka po které pokukuju, že bych si ji koupila. Na seriál, který je inspirován podle knihy, jsem se dívala ráda a druhá autorčina série Roztomilé malé lhářky se čte dobře. Uvidím, jestli si ji koupím, nebo peníze investuju do něčeho jiného.


Jednou nohou v hrobě

28. září 2012 v 17:32 | Petik |  Moje hodnocení

Jednou nohou v hrobě

Jeanienne Frost


Originální název: One Foot in the Grave
Série: Noční lovci (Night Huntress)
Díl: 2
Nakladatelství: FANTOM Print
Počet stran: 240
Vydání v originále: 2008
Vydání u nás: 2012

ANOTACE:
Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila. Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu - hledaná: mrtvá či nemrtvá - znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.


CO NA TO ŘÍKÁM:
Po Dokonalém páru, kde nebylo moc akce jsem potřebovala něco, čemu akce opravdu nechybí a spíš si říkáte, že by to mohlo být i pomalejší. A to bezesporu Jednou nohou v hrobě je. Knížku jsem četla už minulý týden, ale nedostala jsem se k tomu, abych se s vámi o ni podělila.
Je to opravdu povedené pokračování prvního dílu Nočních lovců. Hrozně jsem se těšila na to, jak to všechno bude dál, po takovém konci jako je v Napůl cesty do hrobu. A trochu jsem se bála, že když se na knížku, tak těším, tak mě zklame. Naštěstí se to nestalo a strávila jsem s ní krásných 24 hodin, protože dýl mi nevvydržela. Jeden večer jsem začala číst a druhý večer jsem odkládala přečtenou knížku na noční stolek.
Nechci nic říkat k ději, protože, pak už by nebylo takové potěšení knížku číst. Jediné co prozradím je to, že je tam spousta skvělých postav. Bones je pořád stejně sexy a Cat má hrozně super tým. No však přečtěte si to sami ;)

HODNOCENÍ:
Dávám 5 hvězdiček. Frostová opravdu umí psát. A já neustále odolávám, jestli mám začít číst První rudou kapku, která ale navazuje až někdy na čtvrtý díl Nočních lovců. Nechci to mít naspoilerované. Ale jak odolat tomuto stylu psaní? Naštěstí si vždycky "ucpu pusu" nějakou jinou knížkou :D

Bylo nebylo (4)

26. září 2012 v 15:13 | Petik |  Bylo nebylo
Bylo nebylo je čtvrteční meme, které pořádá Kath.
Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou právě čtete.
Název: Kladivo na čarodějnice
Autor: Václav Kaplický
Dopoledne ještě mrzlo, jen praštělo, po polednách se však mráz ztrhal a z olověných oblak se začal hustě sypat sníh.


On My Wishlist (5)

22. září 2012 v 19:49 | Petik |  On My Wishlist
On My Wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City.
Cílem je ukázat pár knih, které si chceme pořídit. Mohou být vydané dávno, nově nebo ty co se teprve chystají.Loviště je další knížka co nesmí chybět v mé sbírce. Knížky od Patricie Briggs jsou prostě dobrý a na další díl série Alfa a Omega už jsem moc zvědavá.


Waiting on Wednesday (4)

19. září 2012 v 14:14 | Petik |  Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday je středeční meme pořádané Breaking the Spine.
Cílem je vybrat si knihu, kterou si chcete přečíst.
Název: Jane
Autor: April Lindnerová
Nakladatelství: Ikar
Antotace: Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy a chodem domácnosti Thornfield Parku, postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého muže a poprvé v životě se zamiluje. Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby.

Na Jane jsem opravdu zvědavá. Janu Eyrovou od Charlotte Brönteové mám opravdu ráda. A zajímalo by mě, jak se autorka poprala s moderním pojetím tohoto příběhu. No uvidíme...


On My Wishlist (4)

15. září 2012 v 10:35 | Petik |  On My Wishlist

On My Wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City.
Cílem je ukázat pár knih, které si chceme pořídit. Mohou být vydané dávno, nově nebo ty co se teprve chystají.
Čtvrté pokračování Sukuby s názvem Žár od Richelle Mead musím mít určitě doma. Knížky od této spisovalky, vlastním zatím všechny, co u nás vyšly a hodláms tím pokračovat, její styl psaní mi opravdu sedne. A anotace Žáru vypadá opravdu dobře. Až budu mít cestu do knihkupectví, tak se po knížce určitě podívám.


Petice na knihy Cassandry Clare

14. září 2012 v 19:35 | Petik |  Z jiného soudku..
Vzhledem k tomu, že Cassandra Clare je velice úspěšnou spisovatelkou a mezi českými knižními bloggery, kterých není rozhodně málo, je velmi oblíbená. Pojďme dát síly dohromady a ukázat nakladatelství Mladá Fronta, že máme zájem o přetisk prvního dílu ze série Nástroje smrti - Města z kostí, dále o brzké vydání čtvrtého dílu této série, popřípadě o další tituly od této spisovatelky, zejména o sérii The Infernal Devices. Jenom společně můžeme něco dokázat!


Waiting on Wednesday (3)

12. září 2012 v 16:29 | Petik |  Waiting on Wednesday
Waiting on Wednesday je středeční meme pořádané Breaking the Spine.
Cílem je vybrat si knihu, kterou si chcete přečíst.

Název: Jednou nohou v hrobě
Série: Noční lovci (2)
Autor: Jeaniene Frost
Nakladatelství: FANTOM Print
Anotace:Poloviční upírka Cat Crawfieldová je nyní zvláštní agentkou pracující pro vládu s cílem zbavit svět nebezpečných nemrtvých. Stále využívá vše, co ji Bones, její přitažlivý a nebezpečný bývalý přítel, naučil. Když se ale Cat stane cílem nájemného vraha, jediný, kdo jí dokáže pomoci, je upír, jehož opustila. Jeho blízkost v ní probouzí všechny dřívější pocity, od adrenalinu z boje bok po boku proti upírům, až po spalující vášeň. Avšak odměna vypsaná na její hlavu - hledaná: mrtvá či nemrtvá - znamená jediné. Její přežití závisí na spolupráci s Bonesem. A jakkoli se Cat snaží udržet jejich vztah na profesionální úrovni, pomalu jí dochází, že touha přetrvává. A že ji Bones tentokrát už odejít nenechá.

Na tuto knížku se už moc těším. První díl se mi moc líbil, bylo to zase něco víc akčního. Bohužel se čtením ale musím počkat dokud nepřečtu knížky z povinné četby, co mám půjčený. Těžko říct kdo vyhraje, jestli moje vůle nečíst nebo chuť číst :D Uvidíme...

Dokonalý pár

11. září 2012 v 17:40 | Petik |  Moje hodnocení

Dokonalý pár

Ally Condieová


Originální název: Matched
Série: Matched
Díl: 1
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 328
Vydání v originále: 2010
Vydání u nás: 2012


ANOTACE V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.

CO NA TO ŘÍKÁM:
Na knížku Dokonalý pár jsem se opravdu moc těšila. Je to další v řadě dystopií, které mě v současné literatuře opravdu zaujaly. Ale abych pravdu řekla, tak pro mě byl Dokonalý pár zklamáním. Podle anotace a nadšených ohlasů čtenářů jsem čekala, že půjde opravdu o NĚCO, ale to se nekonalo. Neříkám, že to byla špatná knížka. To zase ne. Myslím si, že jako série má velice dobrý potenciál. Líbí se mi myšlenka, společnosti, kterou autorka vymyslela. Na pohled je, jak už název říká, dokonalá. Všechno má být pro dobro občanů. Ale spíš než na občany jde o něco jiného. Děj byl podle mě hodně předvídatelný, ale co mě překvapovalo byly výmysly co se smí a co ne, na všechno existují pravidla.
Do půlky knížky mě nic nenutilo číst dál, na můj vkus tam chybí akce. Až po té půlce mě to opravdu zaujalo a na konci jsem si říkala, že jsem zvědavá na další díl. Myslím si, že ten už nějakou tu akci mít bude a příběh začne být opravdu zajímavý.


HODNOCENÍ:
Knížce dávám 3 hvězdičky. Třeba se druhý díl dočká většího počtu, osobně doufám, že ano.

Ebook mám :)