Dokonalý pár

11. září 2012 v 17:40 | Petik |  Moje hodnocení

Dokonalý pár

Ally Condieová


Originální název: Matched
Série: Matched
Díl: 1
Nakladatel: Knižní klub
Počet stran: 328
Vydání v originále: 2010
Vydání u nás: 2012


ANOTACE V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete. Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný. První část románové trilogie z budoucnosti, která staví na literárních kvalitách minulosti.

CO NA TO ŘÍKÁM:
Na knížku Dokonalý pár jsem se opravdu moc těšila. Je to další v řadě dystopií, které mě v současné literatuře opravdu zaujaly. Ale abych pravdu řekla, tak pro mě byl Dokonalý pár zklamáním. Podle anotace a nadšených ohlasů čtenářů jsem čekala, že půjde opravdu o NĚCO, ale to se nekonalo. Neříkám, že to byla špatná knížka. To zase ne. Myslím si, že jako série má velice dobrý potenciál. Líbí se mi myšlenka, společnosti, kterou autorka vymyslela. Na pohled je, jak už název říká, dokonalá. Všechno má být pro dobro občanů. Ale spíš než na občany jde o něco jiného. Děj byl podle mě hodně předvídatelný, ale co mě překvapovalo byly výmysly co se smí a co ne, na všechno existují pravidla.
Do půlky knížky mě nic nenutilo číst dál, na můj vkus tam chybí akce. Až po té půlce mě to opravdu zaujalo a na konci jsem si říkala, že jsem zvědavá na další díl. Myslím si, že ten už nějakou tu akci mít bude a příběh začne být opravdu zajímavý.


HODNOCENÍ:
Knížce dávám 3 hvězdičky. Třeba se druhý díl dočká většího počtu, osobně doufám, že ano.

Ebook mám :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama