Posuď knihu podle obalu (4)

30. září 2012 v 9:50 | Petik |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.


Název: Les rukou a zubů
Autor: Carrie Ryan
Nakladatelství: Mladá fronta

Anotace: Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a je
ho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.


Obálka této knihy se mi moc líbí. Má v sobě něco co přitáhne mou pozornost. A to je velice dobrá vlastnost, protože je to ten typ, který mě v polici plné jiných knih zaujme a já si knížku musím vzít do ruky a přečíst si anotaci.
Proto bych i lépe hodnotila českou obálku, než-li originální. Ta mě k ničemu takovému nevede. Dívka na originální obálce vypadá smutně a zamyšleně narozdíl od dívky, která je na české obálce a vypadá divoce a tajemně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | 14. října 2012 v 13:47 | Reagovat

Dívka na českém přebalu sice vypadá tajemně, ale celkově obálka evokuje k něčemu romantickému, což vůbec nekoresponduje s názvem Les rukou a zubů, což mi zase přijde jako nějaký název pro horor. Navíc slečna v českém přebalu má oblečení, které se vůbec nehodí k vesnici, kterou má vést jakési církevní Sesterstvo - lze podle toho očekávat opravdu jiný styl oblečení, než krásné bílé šaty s odhalenými rameny a výstřihem.
Originál má sice zasmušilou dívenku, což bude asi hlavní hrdinka, která si nechce vzít toho určeného, protože miluje jiného, navíc styl zapadá, ale celkově obal s názvem jdou v jedné lajně. Vím, co od knihy očekávat. Tajemný les, tajemná vesnice. To, že pak bude obsah jinačí, to je už věc druhá, jde tu o prvotní pocit, co očekávat od knihy s takovýmhle názvem a obálkou. Po přečtení anotace sice všichni tušíme, že by to mohlo být něco jako Vesnice, ale budiž. U nás se, myslím, vůbec netrefili.

2 Petik Petik | Web | 15. října 2012 v 17:36 | Reagovat

[1]: Nikdy mě nenapadlo se nad tím takto zamyslet. Je pravda, že podle anotace by se ke knížce hodila víc obálka originální. Ale mě, co už jsem knížku četla, se stejně líbí víc ta česká. Sice tématicky by asi odpovídala ta originální, ale na té naší mi slečna na obálce víc připomíná hlavní hrdinku.
To už je otázka vkusu a pocitu co člověku příjde lepší :) Každopádně děkuju za názor, protože mě opravdu nenapadlo se na to podívat tímto úhlem pohledu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama