Říjen 2012

Posuď knihu podle obalu (9)

28. října 2012 v 14:23 | Petik |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Čísla: Na útěku
Autor: Rachel Ward
Nakladatelství: Egmont
Anotace: Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Spider. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy… Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami
katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy.

Čísla nemají vyloženě krásnou obálku. Není udělaná tak, aby byla líbivá, ale aby byla zajímavá. Někomu se líbit bude, někomu ne. Ale každopádně utkví v paměti. Mě osobně se obálka líbí, i když musím říct, že na obrázku nevypadá, tak dobře jako ve skutečnost. Příjde mi to jako dobrý nápad a tématicky se to ke knize skvěle hodí. Líbí se mi, jak jsou místo některých písmen použita čísla. Vypadá to super. A dál vypadá skvěle, jak mají jednotlivá písmenka pozadí, která vytvářejí kontrast s bílou barvou knížky a číslice, které jsou v nich vepsané tomu dodávají na zajímavosti.

Kdybych měla porovnat českou obálku s originální, tak se mi jako celek víc líbí originální obálka. Ale u té naší se mi zase líbí víc, jak jsou v názvu knihy zaměněná písmena za čísla. Vypadá to dobře. U originální obálky je jenom obráceně napsaná trojka. Český jazyk nám opět umožnil něco navíc :)

On My Wishlist (10)

27. října 2012 v 20:24 | Petik |  On My Wishlist
On My Wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City.
Cílem je ukázat pár knih, které si chceme pořídit. Mohou být vydané dávno, nově nebo ty co se teprve chystají.


¨

Jako v pavučině je už sice na mém seznamu přečtených knih, ale je to knížka, kterou bych ráda měla ve své knihovničce. Opravdu moc se mi líbila. A to jak tématicky, tak stylemm psaní autorky a hlavně se mi líbilo, jak to téma pojala. Já osobně jsem měla u knížky X teorií, jak to může být a 100% mi ani jedna nevyšla, spíš takový mix teorií. Ale i tak tam byly situace, které mě naprosto dostali a já jsem je nečekala. Myslím si, že u této knížky bych objevovala po opětovném přečtení hromadu náznaků, kterých jsem si u prvního přečtení nevšimla a knížka by byla zase o trochu jiná.

Student Knihomol (2)

27. října 2012 v 20:12 | Petik |  Student knihomol
Student Knihomol je meme, které pořádá Mizuru Kia. Je určeno pro všechny studenty. Trvá celý školní rok a cílem je každou sobotu napsat co jsme během týdne četli. Další týden se seznam zkopíruje a přidají se další knížky.
Knihy se počítají od 3. 9. 2012 do 28. 6. 2012.

ŘÍJEN 2012
8. TÝDEN: rozečteno - Hrdinka říká ano / Meg Cabot / 208 stran
8. TÝDEN: 25. 10. 2012 - Hrdinkou snadno a rychle/ Meg Cabot / 256 stran / Hodnocení 4/5
***
7. TÝDEN: 20. 10. 2012 - Kladivo na čarodějnice / Václav Kaplický / 335 stran / Hodnocení 2/5
***
6. TÝDEN: 13. 10. 2012 - Sukuba 4: Žár / Richelle Mead / 310 stran / Hodnocení 4/5

ZÁŘÍ 2012
3. TÝDEN: 18. 9. 2012 - Jednou nohou v hrobě/ Jeaniene Frost / 239 stran / Hodnocení 5/5
***
2. TÝDEN: 11. 9. 2012 - Dokonalý pár/ Ally Condie/ 328 stran/ Hodnocení 3/5

Bylo nebylo (6)

25. října 2012 v 16:10 | Petik |  Bylo nebylo

Bylo nebylo je čtvrteční meme, které pořádá Kath.
Cílem je zveřejnit první větu z knihy, kterou právě čtete.Název: Hrdinkou snadno a rychle
Autor: Meg Cabot
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
Dívčí román se odehrává ve Washingtonu. Vypravěčkou je 14letá Sam, prostřední ze tří sester. Starší Lucy je krasavice, mladší Rebecca zas nadprůměrně inteligentní. Sam si vedle nich připadá ošklivá a hloupá. Brání se světu, který nedokáže ocenit její kvality, podobně jako Mia z Princezniných deníků, humorem a kousavou ironií. Vše se změní, když Sam náhodou zabrání vraždě amerického prezidenta. Z přehlížené myšky se stane obletovaná a na večírky zvaná celebrita. Jenže Sam zjišťuje, že stejně nejradši chodí v kanadách a obědvá u McDonnalda…


Deset důvodů, proč nenávidím Lucy:
10. Musím nosit věci po ní - dokonce i podprsenky!

Waiting on Wednesday (8)

24. října 2012 v 20:44 | Petik |  Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday je středeční meme pořádané Breaking the Spine.
Cílem je vybrat si knihu, kterou si chcete přečíst.

Název: Hrdinka říká ano
Autor: Meg Cabot
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace: Meg Cabotová Hrdinka říká ano Další osudy Sam z románu Hrdinkou snadno a rychle. Samantha Madisonová rozhodně není připravená na to, co ji v nejbližší budoucnosti čeká - je to oslava svátku Díkůvzdání v Camp Davidu s přítelem, prezidentovým synem Davidem, který by zřejmě rád posunul jejich vztah na další příčku. Nebo je lepší říct "level"? Sam to naprosto nečekaně vytroubí do světa v přímém přenosu na MTV, kde má vystoupit na podporu prezidentovy pochybné iniciativy na podporu rodiny, morálky a křižáckého tažení... ehm, proti nemanželskému sexu.


Posuď knihu podle obalu (8)

21. října 2012 v 17:57 | Petik |  Posuď knihu podle obalu


Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Pod nekonečnou oblohou
Autor: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá s
mrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.

Pod nekonečnou oblohou má obálku celkem fajn. Nejsem z ní uchvácená, ale ani by mě neodradila. Co se mi líbí je to pozadí. Akorát ta slečna mi tam nějak nesedí. Možná, kdyby nebyla tak mrtvolově světlá bylo by to lepší. Česká a originální obálka se taky moc neliší. Akorát písmem. Ale kdybych obálky měla srovnat, víc se mi líbí originální.

Kladivo na čarodějnice

21. října 2012 v 17:34 | Petik |  Školní čtivoNÁZEV: Kladivo na čarodějnice
AUTOR: Václav Kaplický
POČET STRAN: 335
ZAŘAZENÍ: Česká literatura 20. a 21. století
ANOTACE:
Vraždící losinská a šumperská bestie jménem Boblig, šílený inkvizitor a jeho ochránci, kníže Liechtenstein a olomoucký biskup téhož příjmení, vstoupili koncem 17. století do dějin jako tvůrci hrůzostrašného hororu monstrózních čarodějnických procesů. Umučili a zaživa upálili přes stovku nevinných obětí. Historický román zachycuje velký inkviziční proces z konce 17. století, v němž bylo přes sto osob ze severní Moravy obžalováno ze spolku s ďáblem a odsouzeno k upálení.


CO NA TO ŘÍKÁM:
Kladivo na čarodějnice je knížka, která není pro každého. Někomu komu v knížkách vadí násilí a nespravedlnost bych ji nedoporučovala. Ale pro ty co viděli film a nechcou se do knížky pouštět, říkám, že knížka není tak drsná jako film.
Mě se Kladivo docela líbilo. Je to psané takovým čtivým stylem, akorát s čím já osobně jsem měla problém, bylo to, že mě v knížce častokrát vytočila některá z postav tak, že jsem přestala číst a musela jsem to "rozdýchat" než jsem mohla pokračovat.
Dál je to spíš knížka pro ty, kterým nevadí větší počet stran. Já osobně jsem ji pro nedostatek času četla asi tři týdny. A to mě hrozně rozčiluje, vzhledem k tomu, že jednu knížku čtu maximálně týden.
Kladivo na čarodějnice je knížka o které bych u maturity měla co říct.

HODNOCENÍ:
U Kladiva na čarodějnice jsem se dlouho rozhodovala, kolik hvězdiček mu mám dát. Je to něco mezi 2 a 3 hvězdičkami. Ale nakonec jsem se rozhodla pro dvě. Ale příjde mi, že je to málo. Knížka se mi celkem líbila. Autor dokázal skvěle vykreslit všechny postavy. Ale příjde mi, že kdybych dala hvězdičky 3, tak bych křivdila jiným knížkám a to nechci.

Školní čtivo

21. října 2012 v 13:21 | Petik |  Školní čtivo
Konečně jsem se dokopala k tomu začít s touto novou rubrikou. A v tomto článku bych vás ráda seznámila s tím o co vlastně půjde. Nechci to pojmout tak, že když jsou to knížky do školy, tak napíšu od A do Z o čem to bylo. Takových článku na netu je spousta. Spíš bych to ráda pojala tak, že bych nějakou anotací jenom nastínila tématiku a potom bych vám řekla svůj názor, jestli se mi to líbilo nebo ne. Jestli podle mě má cenu to číst. Mě osobně by pomohlo, kdyby mi někdo řekl co z povinné četby si mám přečíst. Protože vybrat si 20 knih k maturitě a pak k nim nemít co říct je docela průšvih. Proto bych ocenila, kdyby jste do toho zapojili i vy čtenáři a když máte na knihu o které se budu zmiňovat jiný nebo i stejný názor, řekněte to. A to platí, když jste z povinné četby četli knížku, která se vám líbila podělte se o to. Myslím, že nejen já ocením doporučení.

Student Knihomol (1)

21. října 2012 v 12:59 | Petik |  Student knihomol
Student Knihomol je meme, které pořádá Mizuru Kia. Je určeno pro všechny studenty. Trvá celý školní rok a cílem je každou sobotu napsat co jsme během týdne četli. Další týden se seznam zkopíruje a přidají se další knížky.
Knihy se počítají od 3. 9. 2012 do 28. 6. 2012.

Jelikož jsem se k tomuto meme připojila až ke konci října. Tak tento první článek využiju k rekapitulaci toho, co jsem od září přečetla. Pro nedostatek času toho opravdu není moc.

ŘÍJEN 2012
20. 10. 2012 - Kladivo na čarodějnice / Václav Kaplický / 335 stran / Hodnocení 2/5
13. 10. 2012 - Sukuba 4: Žár / Richelle Mead / 310 stran / Hodnocení 4/5

ZÁŘÍ 2012
18. 9. 2012 - Jednou nohou v hrobě/ Jeaniene Frost / 239 stran / Hodnocení 5/5
11. 9. 2012 - Dokonalý pár/ Ally Condie/ 328 stran/ Hodnocení 3/5


On My Wishlist (9)

21. října 2012 v 12:33 | Petik |  On My Wishlist
On My Wishlist je sobotní meme z dílny Book Chick City.
Cílem je ukázat pár knih, které si chceme pořídit. Mohou být vydané dávno, nově nebo ty co se teprve chystají.


Omlouvám se, že On My Wishlist je s denním zpožděním. Ale včera jsem byla od šesti rána do půl paté pryč a dojela jsem úplně KO.


A je tu další knížka od Meg Cabot, kterou bych chtěla. Velikost L už jsem před pár lety četla, ale přečetla bych si ji ještě jednou. A vzhledem k tomu, že je Meg patří k mým oblíbeným spisovatelkám a nemám od ní žádnou knihu. Je Velikost L dobrá varianta s čím začít.