Posuď knihu podle obalu (5)

7. října 2012 v 15:49 | Petik |  Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Když Uvěříš
Autor: Jessica Inclán
Nakladatelství: Metafora
Anotace: Příběh magické vášně. Přísahali, že budou chránit svět lidí, ale ani jim se nevyhýbá láska. Croyants des Trois se představují… Sariel, Rufus a Felix, tři bratři nadaní magickou mocí, nad nimiž do
káže zvítězit jen nejmocnější kouzlo na světě - láska. "Místnosti i dveře se ztrácejí. Umíš se převléct - aniž by ses převlékl. Lidi mluví o tom, jak někoho rozřežou. Přestávám klást otázky, protože tobě stačí číst mi myšlenky." "Jsem telepat," jednoduše odvětil Sariel. Miranda není v životě spokojená: nemá štěstí v lásce, jako by stále žila ve stínu své krásnější a úspěšnější sestry, a hlavně si připadá "jiná" než všichni kolem ní. Všechno se ale dramaticky změní, když se po úprku o život před třemi násilníky ocitne uprostřed lidí, o jejichž existenci vůbec neměla tušení. Croyants des Trois…Kdo jsou tihle tajemní, mimořádnými schopnostmi obdaření "věřící" v kápích a čemu to vlastně věří? A kdo je její smutný zachránce, zázračný léčitel a telepat Sariel s podmanivýma jantarovýma očima a záhadnou minulostí? Příběh svou magickou mocí přenese čtenáře do světa vášnivé lásky, nesmiřitelné nenávisti i urputného boje s mocnostmi zla.
Knížka Když uvěříš vyšla v češtině hned ve dvouch obálkách. První byl hardnack (dole), který mám sama doma a druhý byl paperbach (nahoře).
Z českých obálek se mi víc líbí ta paperbacková, i když slečně jak se tak dívám, někam utíká oko. Opravdu netuším jestli to má být záměr, nebo jednoduše šilhá. Když se na obálku podíváte jen letmo vypadá dobře. Ale když se zaměříte na to šilhající oko je to celkem strašidelný...
Harbacková obálka taky nevypadá špatně, ale mě osobně se na ní opravdu nelíbí zelené oči v pozadí. Působí to na mě takovým rušivým dojmem. To a zelená barva písma. Jinak k ní nemám žádné výtky.
Zajímavé je, že v hardbacku vyšel jen první díl. Další dva díly trilogie vyšli v paperbackové verzi, která je podobná prvnímu dílu.

Kdybych si z obálek této knížky měla vybrat tu, která se mi líbí nejvíc, byla by to obálka originální. Má příjemnou světlou barvu, pěkný font písma a není na ní šilhavá slečna nebo rušivá zelená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča♥TVD♥ ♥Verča♥TVD♥ | Web | 7. října 2012 v 15:57 | Reagovat

no, řekla bych, že by mohla být dobrá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama