Posuď knihu podle obalu (7)

14. října 2012 v 13:00 | Petik |  Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Město z kostí
Autor: Cassandra Clare
Nakladatelství: Mladá fronta
Anotace: Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen taky zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s "lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i lovci stínů…

Co na to říct? Vždycky, když se na tuto obálku dívám v knihkupectví, tak si říkám "Jak se to sakra mohlo stát?" Nevím, jestli bylo celý nakladatelství zhulený, nebo jen absolutně bez vkusu. Ale jak toto mohli poslat do tiskárny? To nikdo neřekl jak je to příšerný? No, asi ne. Nebo ho všichni ignorovali. Kdybych si měla knížku koupit, tak si to kvůli té obálce snad i rozmyslím.
Netuším, co je to za úlet, zvlášť, když originální obálka, vypadá tak dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | 14. října 2012 v 13:29 | Reagovat

Soucítím s tebou :D Kdysi u nás vycházely knihy Darrena Shana, o upírech. Originál měl opravdu zajímavý obal. U nás z toho nejdříve udělali měkkou vazbu, jejíž obal byl, no ucházející. Když udělali další vydání, dopadlo to podobně jako u knihy, nad kterou se tu zlobíš. Musím říci, že font je snad i stejný :D S jeho druhou ságou už je to naštěstí lepší, použili originální obaly knížek. To samé u Terryho Pratchetta, kdysi používali originální přebaly a posledních pár titulů vyšlo s nějakým myšmašem, u kterého jen stojíš a říkáš, co to kreslilo za desetiletého žáčka, a který idiot to pustil na tisk... Co se týče našich vydavatelů, knihy takhle celkem ku*** často. Přitom i na tom přebalu dost záleží. Když vidím, jaký má přebal, občas mě přejde chuť si ji koupit a mít v knihovně něco, co je svým obsahem sice parádní, ale obálka odstrašující...

2 Mizuru-chan Mizuru-chan | E-mail | Web | 15. října 2012 v 12:37 | Reagovat

Naprosto souhlasím..mám pocit, že v tomhle s enakladatelství fakt seklo..

3 Petik Petik | Web | 15. října 2012 v 17:26 | Reagovat

[1]: Je to tak, tuhle knížku bych kvůli obálce ve své knihovničce opravdu nechtěla. A to i přes to, že je to jinak dobrá knížka. A postavit ji vedle knížek ze série co už vychází s originální obálkou je pro mě docela nepředstavitelný.
Vím jak vypadají naše obálky u knížek Darrena Shana a u knížek od Pratchetta, ale netuším, jak jsou na tom originály, Asi si rozšířím obzory :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama