Posuď knihu podle obalu (9)

28. října 2012 v 14:23 | Petik |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Čísla: Na útěku
Autor: Rachel Ward
Nakladatelství: Egmont
Anotace: Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Spider. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy… Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami
katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy.

Čísla nemají vyloženě krásnou obálku. Není udělaná tak, aby byla líbivá, ale aby byla zajímavá. Někomu se líbit bude, někomu ne. Ale každopádně utkví v paměti. Mě osobně se obálka líbí, i když musím říct, že na obrázku nevypadá, tak dobře jako ve skutečnost. Příjde mi to jako dobrý nápad a tématicky se to ke knize skvěle hodí. Líbí se mi, jak jsou místo některých písmen použita čísla. Vypadá to super. A dál vypadá skvěle, jak mají jednotlivá písmenka pozadí, která vytvářejí kontrast s bílou barvou knížky a číslice, které jsou v nich vepsané tomu dodávají na zajímavosti.

Kdybych měla porovnat českou obálku s originální, tak se mi jako celek víc líbí originální obálka. Ale u té naší se mi zase líbí víc, jak jsou v názvu knihy zaměněná písmena za čísla. Vypadá to dobře. U originální obálky je jenom obráceně napsaná trojka. Český jazyk nám opět umožnil něco navíc :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama