Sukuba 4: ŽÁR

14. října 2012 v 12:38 | Petik |  Moje hodnocení

SUKUBA 4: ŽÁR

Richelle Mead

Originální název: SUCCUBUS HEAT
Série: Sukuba
Díl: čtvrtý
Nakladatelství: Domino
Počet stran: 310
Vydání v originále: 2009
Vydání u nás: 5.9. 2012

ANOTACE:
Některá přání se splní až ve chvíli, když už nám jsou k ničemu… Nadpřirozená svůdkyně Georgina nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce. Propadá starým zlozvykům a nesmrtelní kamarádi už nemůžou její věčné nářky vystát. A pak provede Georgina něco tak hrozného, že ji její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města. Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistů. Její vyhnanství skončí stejně náhle, jako k němu došlo: mezi nesmrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil. Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřirozené schopnosti. Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgina v daném stavu nachází i kladnou stránku: když teď při sexu nebere mužům životní energii, mohla by se zase dát dohromady s milovaným Sethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný?

CO NA TO ŘÍKÁM:
Konečně přišla pro mě dlouho očekávaná knížka od Richelle Mead. Její styl psaní můžu a i když Sukuba není tak skvělá jako Vampýrská akademie a nebo Pokrevní pouta je to další knížka na kterou jsem se těšila a musím ji mít ve své vlastní knihovničce.
Čtvrtý díl série o sukubě Georgině Kincaidové mi příjde jako zatím nejlepší díl série. Má to něco co mi u předchozích dílů chybělo. Akorát si nejsem jistá co to "NĚCO" vlastně je. Možná to, že Georgina začíná pomalu dospívat. Možná to, že si říkáte " A do háje, proč?". Nevím co má tato knížka navíc a co předchozí díly neměly. Každopádně mi utkvěla v paměti.
Když se přesunu k té akční a dejme tomu trochu detektivní části, tak ani tady Richelle Mead nezklamala. Má to její typické prvky. Opět je "parchant" ten, na kterého jste ani nepomysleli a když už pomysleli, tak vás autorka nenápadně té myšlenky zbaví. Zajímalo by mě, jak to Richelle dělá, já i když znám, její styl na záporné postavy, tak se nikdy 100% netrefím. Párkrát jsem měla tušení, nebo mě někdo napadl, ale pak jsem to pustila z hlavy. Ale nikdy jsem si nebyla jistá, že je to ON. No prostě ví, jak na to. A toho si cením.

HODNOCENÍ:
Žár mě zastihl zrovna ve chvíli, kdy jsem zaneprázdněná školními věcmi a myslím si, že je to na jednu stranu dobře, protože takhle jsem si požitek ze čtení mohla prodlužovat na celý týden a ne na dva dny jak u mě bývá zvykem.
Knížce dám zasloužené 4 hvězdičky a už jsem zvědavá jak to bude pokračovat, anotace na v pořadí pátý díl mě navnadila a už se na něho těším.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mizuru-chan Mizuru-chan | E-mail | Web | 15. října 2012 v 12:41 | Reagovat

tak ses k ní konecně dostala..:D
no jak tak ctu..tak bych se asi měla konečně dokopat k tomu abych se vrhla na dočtení prvního dílu..:D

2 Petik Petik | Web | 15. října 2012 v 17:22 | Reagovat

[1]: jj, dostala... Na rozečtený Kladivo na čarodějnice, který mě naštvalo jsem se vykašlala a pustila se do něčeho jinýho... Už jsem to vstřebala, tak ho snad dočtu a za odměnu se pustím do nějaké další oddechové knížky :)
A první díl dočti... Knížky od Richelle Mead se vyplatí číst od začátku do konce...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama