Autoři

J. R. Ward (Jessica Bird)

5. srpna 2011 v 10:31 | Petik

J. R. Ward (Jessica Bird)


Jessica Bird, která píše pod pseudonymem J. R. Ward je oblíbenou autorkou erotických paranormálních romancí, které se umisťují mezi bestsellery v New York Times a USA Today.
Narodila se v roce 1969 v Massachusetts. Psaní bylo jejím koníčkem již v dětství, nejprve si zapisovala svoje myšlenky do deníčku, později psala krátké příběhy. A ještě před nástupem na univerzitu publikovala svoji první knihu.
Jessica vystudovala historii a historii umění se zaměřením na středověk na Smith College. Poté studovala práva na Albany Law School. Po škole pracovala jako administrativní pracovnice ve zdravotnictví v Bostonu.
V roce 2001 se vdala za Johna Nevillea Blakemorea, který ji podpořil v publikaci jejích rukopisů. V roce 2002 si Jessica našla agenta a její první romance ze současnosti Leaping Hearts byla vydána. Svoje romány vydává pod jménem Jessica Bird, teprve až začne psát paranormální romance začne knihy vydávat pod pseudonymem J. R. Ward.
Za novelu From the First obdržela cenu RITA kategorii nejlepší krátká romance ze současnosti a za román Probuzený milenec (Lover Awakened) obdržela cenu Romantic Times .


U nás vyšly a vycházejí její romány z řady Bratrstvo černé dýky:

Milenec z temnot (Wrath a Beth)
Milenec z věčnosti (Rhage a Mary)
Probuzený milenec (Zsadist a Bella)
Nalezený milenec (Butch a Marissa)
Nespoutaný milenec (Vishous a Jane)
Vyvolený milenec (Phury a Cormia)
Pomstěný milenec (Rehvenge a Ehlena) - srpen 2011
Milenec jen můj (John Matthew a Xhex) - říjen 2011
Milenka pout zbavená (Manuel Manello a Payne - dvojče Vishouse) - listopad 2011

Jodi Picoultová

29. července 2011 v 11:07 | Petik

Jodi Picoultová

Narodila se a vyrostla na Long Islandu. Studovala tvůrčí psaní na Princetonu a poznala tam také svého manžela Tima. Její první povídku jí otiskl časopis Seventeen Magazine ještě při studiu na Princetonu. Po dokončení studia tvůrčího psaní skončila na Wall Street, teprve později pracovala v reklamní agentuře a nakladatelství. Učila také na střední škole, magisterský titul získala na Harvardu.
Se svým manželem má tři děti. Říká: "Jsem lepší matka, protože mám své psaní, a jsem lepší spisovatelka, protože mě mateřství vytvarovalo."
Její první román román Songs of the Humpback Whale (Písně hrbaté velryby) vyšel v roce 1992.
Ve svých románech se zabývá kontroverzními tématy a krizovými okamžiky v životech obyčejných lidí.
Můžete znát její knihy: Je to i můj život, Prostá pravda, Desátý kruh, Až na konec všech dní Příběh jedné lásky

 
 

Reklama