Nakladatelský maraton

Nakladatelský maraton (3) BB/ART

22. ledna 2013 v 19:50 | Petik
Nakladatelský maraton meme pořádané Verčou a jeho cílem je ve zvoleném pořadí vyfotit knížky z určitého nakladatelství, něco k nim napsat a článek zveřejnit. Jako třetí je na řadě nakladatelství BB art.


Od nakladatelství BB art mám celkem 8 knih. Ráda bych v budoucnu množství knížek od tohoto nakladatelství rozšířila a to hlavně o některé knížky od Meg Cabot. A taky bych si i v budoucnu ráda kupovala další díly Roztomilých malých lhářek.

Nakladatelský maraton (2) COOBOO

11. ledna 2013 v 13:09 | Petik
Nakladatelský maraton meme pořádané Verčou a jeho cílem je ve zvoleném pořadí vyfotit knížky z určitého nakladatelství, něco k nim napsat a článek zveřejnit. Jako druhé je na řadě nakladatelství CooBoo.


Knížky od nakladatelství CooBoo jsem si začala pořizovat až toto léto. A od té doby jsem si pořídila 4 knihy.
Co se mi na knihách od tohoto nakladatelství líbí jsou v první řadě obálky. Většinou nechávají obálku originální a navíc v pevné vazbě. Sice si musíme trošku připlatit, ale stojí to za to :)

Konkrétně od tohoto nakladatelství mám:
Stephenie Perkins - Polibek pro Annu - Goodreads
Lauren Oliver - Delirium - Goodreads
Veronica Roth - Divergence - Goodreads
Veronica Roth - Rezistence - Goodreads

Delirium je knížka co jsem dostala k Vánocům. Už jsem ji četla a fakt se mi líbila. Napjatě očekávám další díl. Jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet a jak příběh dopadne. Co se mi na Deliriu líbilo, jak autorka umí popsat prostředí.

Polibek pro Annu je skvělá knížka, u které jsem se zasmála a i slza mi u ní ukápla. Užila jsem si ji od začátku až do konce. Skvělý styl psaní autorky, všední a přesto zajímavý příběh a k tomu ještě úžasná Paříž. To všechno tvoří úžasně oddechovou knihu.

Série Divergence je jedna z nejlepších sérií co jsem začala v minulém roce číst. Příběh je originální, opět mi sedí styl psaní autorky, obálky jsou úžasné. To je prostě série co musím mít doma. Jsou to knížky, které když začnu číst, tak musím vzápětí dočíst, protože mě kniha, tak moc strhla.

Nakladatelský maraton (1) FRAGMENT

4. ledna 2013 v 16:55 | Petik
Nakladatelský maraton meme pořádané Verčou a jeho cílem je ve zvoleném pořadí vyfotit knížky z určitého nakladatelství, něco k nim napsat a článek zveřejnit. Jako první je na řadě nakladatelství Fragment.

Toto je hromádka všech mích knih od Fragmentu. Mám jich celkem 9.

Konkrétně mám:

Michaela Burdová - Poselství jednorožců: Strážci dobra - Goodreads
Michaela Burdová - Poselství jednorožců: Zrádné hory Dragor - Goodreads
Michaela Burdová - Poselství jednorožců: Záchrana Lilandgarie - Goodreads
C. S. Lewis - Čarodějův synovec - Goodreads
C. S. Lewis - Lev, čarodějnice a skříň - Goodreads
Maria Hirse - Vím, jak chutná vzduch - Goodreads
Suzanne Collins - Hunger games: Aréna smrti - Goodreads
Suzanne Collins - Hunger games: Vražedná pomsta - Goodreads
Suzanne Collins - Hunger games: Síla vzdoru - Goodreads


Moje nejoblíbenější série od tohoto nakladatelství je Hunger Games. Je to úžasná dystopie, kterou mám chuť si přečíst, kdykoli ji zahlédmu v knihovničce.

Jediná "sólo" kniha co mám od Fragmentu je Vím, jak chutná vzduch. Je to tenoučká knížečka, kterou mám moc ráda, jedná se o autobiografické dílo bývalé modelky, která upřímně a otevřeně píše o svém boji s anorexií a bulimií.

Další trilogie od Fragmentu je Poselství jednorožců. Tato série je od české autorky Michealy Burdové a koupila jsem si ji už docela dávno a hlavním důvodem bylo, že jsem od autorky četla fan-fiction povídky k Harry Potterovi, které psala pod jménem Nelien (na jejím blogu stále jsou, tak se můžete podívat). Její povídky jsem měla fakt ráda a hned bych si je přečetla znovu.

Poslední dvě knihy jsou ze série Letopisy Narnie. Abych pravdu řekla, tak jsem nikdy nepřišla na chuť stylu psaní C. S. Lewise. Vždycky se mi příběhy líbily, ale špatně se mi četli. Co Fragmentu u této série musím pochválit jsou nádherné obálky.

Nakladatelský maraton

2. ledna 2013 v 20:06 | Petik

Rozhodla jsem se nepravidelně přidávat články do tohoto meme. Většina z vás ho určitě a zná. Ale kdyby někdo náhodou nevěděl, tak to v rychlosti vysvětlím. Je to meme pořádané Verčou a jeho cílem je ve zvoleném pořadí vyfotit knížky z určitého nakladatelství, něco k nim napsat a článek zveřejnit. Vzhledem k tomu, že nemám knížky z některých nakladatlství co jsou uvedené v seznamu a naopak mám zase nějaké neuvedené, tak si seznam trošku poupravím.

SEZNAM NAKLADATELSTVÍ:
1. Fragment
2. CooBoo
3. BB art
4. Fantom Print
5.Metafora
6. Egmont
7. Domino
8. Knižní klub
9. Jota
10. XYZ + Ikar + Tatran
 
 

Reklama