Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu (11)

6. ledna 2013 v 11:53 | Petik
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Jako v pavučině
Autor: Cat Clarke
Nakladatelství: Nava
Anotace: Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá středoškolačka Grace, která se probudí v bílém pokoji a poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout.

Česká obálka ke knize Jako v pavučině mi příjde divná. Ne ošklivá, ale divná. Líbí se mi zvolený font písma i barva písma. Nápad, že bude modelka lehce zabalená v pavučině taky není špatný. Ale co se mi nelíbí je bledá nesympatická modelka v bílém tričku a na světlém pozadí. To není zrovna vhodná kombinace. Když už nic jiného, tak bych tam dala trochu barvy, třeba červené, když je červený název knihy.Naopak originální obálka má všechno co mi chybí u té naší. Je laděná do bílé barvy, ale modelka má rudé vlasy, rty a nehty. A má zvýrazněné oči. Nevypadá tam nemocně, jak modelka na naší obálce. Font písma se mi taky líbí a navíc je taky červený a to hezky doplňuje celou obálku.

Kdybych si měla vybrat s jakou obálkou si knížku koupím, tak určitě volím originální.

Posuď knihu podle obalu (10)

18. listopadu 2012 v 15:26 | Petik
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.


Název: Polibek pro Annu
Autor: Stephanie Perkins
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

Polibek pro Annu má velice příjemnou obálku. Je vkusná a přesto zajímavá. Už od pohledu nám slibuje Paříž, a to co k městu lásky patří, nějakou lovestory.
Líbí se mi nápad s lavičkou co stojí před Eiffelovkou a na jednotlivých prknech je napsaný náev knihy. Moc hezky vypadá i font písma.
Co tady bohužel nejde vidět, ale já to vidím ve své knihovničce je hřbet knihy. V knihovně mezi knížkami vypadá skvěle a vyniká od ostatních knih.

Nakladatelství pro Polibek pro Annu zvolilo originální obálku a udělalo dobře. Liší se opravdu jen v několika drobnostech. A sami si můžete říct, která verze se vám líbí víc. Mě se líbí víc originální a to jen díky tomu, že na ní není logo nakladatelství.
I když si myslím, že logo dali asi na to nejvhodnější místo.

Posuď knihu podle obalu (9)

28. října 2012 v 14:23 | Petik
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Čísla: Na útěku
Autor: Rachel Ward
Nakladatelství: Egmont
Anotace: Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Spider. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy… Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami
katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy.

Čísla nemají vyloženě krásnou obálku. Není udělaná tak, aby byla líbivá, ale aby byla zajímavá. Někomu se líbit bude, někomu ne. Ale každopádně utkví v paměti. Mě osobně se obálka líbí, i když musím říct, že na obrázku nevypadá, tak dobře jako ve skutečnost. Příjde mi to jako dobrý nápad a tématicky se to ke knize skvěle hodí. Líbí se mi, jak jsou místo některých písmen použita čísla. Vypadá to super. A dál vypadá skvěle, jak mají jednotlivá písmenka pozadí, která vytvářejí kontrast s bílou barvou knížky a číslice, které jsou v nich vepsané tomu dodávají na zajímavosti.

Kdybych měla porovnat českou obálku s originální, tak se mi jako celek víc líbí originální obálka. Ale u té naší se mi zase líbí víc, jak jsou v názvu knihy zaměněná písmena za čísla. Vypadá to dobře. U originální obálky je jenom obráceně napsaná trojka. Český jazyk nám opět umožnil něco navíc :)

Posuď knihu podle obalu (8)

21. října 2012 v 17:57 | Petik


Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Pod nekonečnou oblohou
Autor: Veronica Rossi
Nakladatelství: Knižní klub
Anotace:
První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá s
mrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.

Pod nekonečnou oblohou má obálku celkem fajn. Nejsem z ní uchvácená, ale ani by mě neodradila. Co se mi líbí je to pozadí. Akorát ta slečna mi tam nějak nesedí. Možná, kdyby nebyla tak mrtvolově světlá bylo by to lepší. Česká a originální obálka se taky moc neliší. Akorát písmem. Ale kdybych obálky měla srovnat, víc se mi líbí originální.

Posuď knihu podle obalu (7)

14. října 2012 v 13:00 | Petik

Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Město z kostí
Autor: Cassandra Clare
Nakladatelství: Mladá fronta
Anotace: Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen taky zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s "lovci stínů", bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i lovci stínů…

Co na to říct? Vždycky, když se na tuto obálku dívám v knihkupectví, tak si říkám "Jak se to sakra mohlo stát?" Nevím, jestli bylo celý nakladatelství zhulený, nebo jen absolutně bez vkusu. Ale jak toto mohli poslat do tiskárny? To nikdo neřekl jak je to příšerný? No, asi ne. Nebo ho všichni ignorovali. Kdybych si měla knížku koupit, tak si to kvůli té obálce snad i rozmyslím.
Netuším, co je to za úlet, zvlášť, když originální obálka, vypadá tak dobře.

Posuď knihu podle obalu (5)

7. října 2012 v 15:49 | Petik

Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Když Uvěříš
Autor: Jessica Inclán
Nakladatelství: Metafora
Anotace: Příběh magické vášně. Přísahali, že budou chránit svět lidí, ale ani jim se nevyhýbá láska. Croyants des Trois se představují… Sariel, Rufus a Felix, tři bratři nadaní magickou mocí, nad nimiž do
káže zvítězit jen nejmocnější kouzlo na světě - láska. "Místnosti i dveře se ztrácejí. Umíš se převléct - aniž by ses převlékl. Lidi mluví o tom, jak někoho rozřežou. Přestávám klást otázky, protože tobě stačí číst mi myšlenky." "Jsem telepat," jednoduše odvětil Sariel. Miranda není v životě spokojená: nemá štěstí v lásce, jako by stále žila ve stínu své krásnější a úspěšnější sestry, a hlavně si připadá "jiná" než všichni kolem ní. Všechno se ale dramaticky změní, když se po úprku o život před třemi násilníky ocitne uprostřed lidí, o jejichž existenci vůbec neměla tušení. Croyants des Trois…Kdo jsou tihle tajemní, mimořádnými schopnostmi obdaření "věřící" v kápích a čemu to vlastně věří? A kdo je její smutný zachránce, zázračný léčitel a telepat Sariel s podmanivýma jantarovýma očima a záhadnou minulostí? Příběh svou magickou mocí přenese čtenáře do světa vášnivé lásky, nesmiřitelné nenávisti i urputného boje s mocnostmi zla.
Knížka Když uvěříš vyšla v češtině hned ve dvouch obálkách. První byl hardnack (dole), který mám sama doma a druhý byl paperbach (nahoře).
Z českých obálek se mi víc líbí ta paperbacková, i když slečně jak se tak dívám, někam utíká oko. Opravdu netuším jestli to má být záměr, nebo jednoduše šilhá. Když se na obálku podíváte jen letmo vypadá dobře. Ale když se zaměříte na to šilhající oko je to celkem strašidelný...
Harbacková obálka taky nevypadá špatně, ale mě osobně se na ní opravdu nelíbí zelené oči v pozadí. Působí to na mě takovým rušivým dojmem. To a zelená barva písma. Jinak k ní nemám žádné výtky.
Zajímavé je, že v hardbacku vyšel jen první díl. Další dva díly trilogie vyšli v paperbackové verzi, která je podobná prvnímu dílu.

Kdybych si z obálek této knížky měla vybrat tu, která se mi líbí nejvíc, byla by to obálka originální. Má příjemnou světlou barvu, pěkný font písma a není na ní šilhavá slečna nebo rušivá zelená.

Posuď knihu podle obalu (4)

30. září 2012 v 9:50 | Petik
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.


Název: Les rukou a zubů
Autor: Carrie Ryan
Nakladatelství: Mladá fronta

Anotace: Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a je
ho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.


Obálka této knihy se mi moc líbí. Má v sobě něco co přitáhne mou pozornost. A to je velice dobrá vlastnost, protože je to ten typ, který mě v polici plné jiných knih zaujme a já si knížku musím vzít do ruky a přečíst si anotaci.
Proto bych i lépe hodnotila českou obálku, než-li originální. Ta mě k ničemu takovému nevede. Dívka na originální obálce vypadá smutně a zamyšleně narozdíl od dívky, která je na české obálce a vypadá divoce a tajemně.

Posuď knihu podle obalu (3)

9. září 2012 v 8:49 | Petik
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Čas čarodějnic
Autor: Deborah Harkness
Nakladatelství: Knižní klub

Anotace:
Jeden z nejsenzačnějších literárních objevů roku 2011, ve kterém autorka skvěle spojila milostný příběh s historickými reáliemi středověku. Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.Čas čarodějnic má podle mě asi jednu z nejhezčích obálek u nás.Laděná do mé oblíbené temně modré barvy a navíc je celá posetá hvězdami. Na obrázku to bohužel nejde moc poznat, ale obálka se krásně leskne a vypadá to vážně nádherně. Na obrázku to nevypadá tak hezky, takže vám dopořučuju podívat se na ni někde v knihkupectví.
Kdybych si měla koupit nějakou knihu jen na základě obálky, tak by to byla tato. Nevadilo by, že jinak je na nic. Nečetla bych, ale zkoumala obálku.

Posuď knihu podle obalu (2)

2. září 2012 v 11:24 | Petik

Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.Název: Křídla
Autor: Aprilynne Pike
Nakladatelství: Fortuna Libri

Anotace:
Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt…


Tuto obálku mám moc ráda. Je laděná do příjemných barev, modrá s růžovou vypadá fakt dobře. Líbí se mi taky jaký typ písma zvolili. A dva okvětní lístky ve tvaru křídel jsou taky super nápad. Hodí se hlavně tématicky ke knize. Musím říct, že Křídla bych si koupila hlavně kvůli obálce.
Posuď knihu podle obalu (1)

26. srpna 2012 v 10:27 | Petik
Posuď knihu podle obalu je nedělní meme, které pořádá Syki.
Cílem je, jak už z názvu vyplývá posoudit obal knihy. Více informací je na Knižním doupěti.
Název: Tak padne náš svět
Autor: Megan Crewe
Nakladatelství: Egmont

Anotace:
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.

Musím říct, že tato obálka se mi fakt moc líbí. Je to jednoduché a přesto to má nápad. Dobře by vypadalo, i kdyby ty písmena byly jen černé, ale to jak je do nich začleněn obrázek je fakt super nápad. Výrazná barva obálky taky neublíži, ale právě naopak. Je to dobrý marketingový trik, protože v knihkupectví určitě nezůstane bez povšimnutí.
Musím říct, že naše česká obálka se mi líbí dokonce víc než obálka originálu. Jsou sice prakticky stejné, ale na tom nápisu v češtině to podle mě prostě vypadá líp. 
 

Reklama